Planowane zmiany w rozporządzeniach- Porozmawiajmy o Branży 23 marca 2023 o 20:30

Serdecznie zapraszamy na program Porozmawiajmy o Branży, w czwartek 23 marca o godzinie 20.30.

Legislacyjnie… naprawdę sporo się dzieje. Ustawy, rozporządzenia, opracowywane, opiniowane, zmieniane, podpisywane, ogłaszane, wdrażane. Oceniane przez branżę OSK.

Z punktu widzenia ośrodków szkolenia i instruktorów-wykładowców bardzo istotny jest projekt Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie komisji do spraw rekomendacji i weryfikacji pytań egzaminacyjnych. Najważniejszą zmianą wydaje się być uchylenie możliwości umieszczania w katalogu pytań-scenariuszy, wizualizacji i opisów przekazywanych przez podmioty zewnętrzne.

Kolejny akt. Projekt Rozporządzenia Ministra Infrastruktury zmieniającego rozporządzenie w sprawie szkolenia i egzaminowania kierowców wykonujących przewóz drogowy. Na jakim etapie jest procedowanie projektu? Przepisy dotyczące szkolenia i egzaminowania kierowców zawodowych miały zostać uproszczone i doprecyzowane. Czy tak będzie? Zastanowimy się, które zmiany będą miały dla branży szkoleniowej najbardziej doniosłe znaczenie.

No i na koniec rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki zmieniające, m.in. podstawę programową kształcenia ogólnego, na mocy którego do szkół trafi wychowanie komunikacyjne. Zapoznając się z tekstem odnosimy wrażenie, że sporo tu myślenia życzeniowego: doskonale widać to w obszarze doskonalenia techniki jazdy rowerem i prowadzenia egzaminów na kartę rowerową. Istotna jest współpraca, szkoły powinny w miarę możliwości, itd. Tak bardzo szkoda, że zamiast osobnego przedmiotu, prowadzonego przez praktyków-specjalistów mamy mgliście określone treści brd, które mają być realizowane w ramach lekcji innych przedmiotów.

Gościem programu będzie Marek Rupental, ekspert i wykładowca E-Kierowcy. W programie opinie radcy prawnego i Wasze komentarze. 

Transmisja na portalu szkola-jazdy.pl oraz w naszych kanałach mediów społecznościowych: Facebook i YouTube. Serdecznie zapraszamy!