PKZ – podsumowanie wdrożenia – LIVE Porozmawiajmy o branży 28 kwietnia 2022 o godzinie 20:30

Featured Video Play Icon

Profil Kierowcy Zawodowego jest od kilku tygodni gorącym tematem w branży szkolenia kierowców. Na profilach ośrodków w mediach społecznościowych oraz forach instruktorskich codziennie pojawiają się nowe informacje, doświadczenia, często sprzeczne ze sobą relacje. Na dodatek wszystkie są prawdziwe… bo PKZ w całym kraju traktowany jest inaczej.
Niektóre starostwa wydają, niektóre nie.
Jedni twierdzą, że opóźnienia to wina Ministerstwa Infrastruktury, inni, że kwestie wydawania PKZ powinny być regulowane rozporządzeniem wydanym przez Ministra Administracji.
Są też tacy, którzy odpowiedzialnością za obecną sytuację obarczają Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.
Część szkół zawiesiła szkolenia i sugeruje kierowcom codzienny kontakt dla uzyskania aktualnych informacji.
Wiele ośrodków do chwili obecnej nie zostało wprowadzonych do systemu lub zostały wprowadzone wadliwie przez zwykłe błędy ortograficzne, literówki, niestarannie wprowadzone nazwy.
Coraz więcej przedsiębiorców jest sfrustrowanych bieżącą sytuacją- codziennie zgłaszają się do nich kierowcy, których muszą odsyłać z przysłowiowym kwitkiem. I nie jest to faktura, lecz odmowa- brak możliwości przeprowadzenia szkolenia. W najgorszej sytuacji są ośrodki specjalizujące się w prowadzeniu szkoleń adresowanych do kierowców zawodowych. Coraz więcej z nich zapowiada, że będą domagać się odszkodowania od Skarbu Państwa.

Nas najbardziej interesuje to, jak sytuacja wygląda u Was.

Jak ośrodki szkolenia dają sobie radę z organizacją i prowadzeniem kursów?
Co z kursami, które rozpoczęły się przed 5 kwietnia? Jak bieżąca sytuacja wpływa na rzeczywistość firm transportowych poddanych najbardziej wymagającej próbie rynkowej od wielu lat?
Czy kierowcy zawodowi wiedzą dokąd pójść, gdzie się zgłosić? Ile czasu potrzeba na „wyprostowanie” całej sytuacji?

Serdecznie zapraszamy w czwartek 28 kwietnia o godzinie 20.30. Transmisja programu Porozmawiajmy o Branży na portalu szkola-jazdy.pl oraz w naszych kanałach mediów społecznościowych.