PKK a kontrola w OSK- Live 8 września 2021 o 20:30

Zmiany w warunkach korzystania z Portalu OSK polegające na wprowadzeniu odpłatności za … wszystko wywołały burzę emocji oraz wiele niepewności w całej branży OSK. No, może niekoniecznie za wszystko, bo przecież jest pakiet darmowy, w ramach którego można wykupić pakiet odpłatny…

Wprowadzenie odpłatności było zapowiadane już kilka miesięcy temu, ale wiele szkół jazdy miało nadzieję, że tak naprawdę nie wejdą one w życie. Inne ośrodki aktywnie przygotowywały się na nowe zasady obsługi PKK kursantów szukając alternatywnych ofert i możliwości.

Zastanawiamy się, jak OSK zorganizowały sobie pracę. Zbierając informacje i dane do dzisiejszego programu z zaskoczeniem dowiedzieliśmy się, że część OSK nadal korzysta z możliwości papierowego obiegu dokumentów, a niektóre korespondują zarówno elektronicznie, jak i papierowo. Czy czasem nie jest tak, że szkoły jazdy zniechęcają kursantów do korzystania z drogi elektronicznej, a może sam system jest tak skomplikowany, że młody kursant nie radzi sobie z wypełnieniem wymaganych pól? Ciekawi nas również, jak sytuacja wpływa na komfort pracy urzędników w wydziałach komunikacji i czy zostali oni przygotowani na zmiany. Jakie są według nich zalety i wady korzystania z drogi elektronicznej lub papierowej.

Cały system obsługi PKK wydaje się bardzo skomplikowany i nieintuicyjny dla osoby, która nie zajmuje się nim profesjonalnie. Przecież wniosek o wydanie dowodu osobistego, dokumentu o nieporównywalnie większej doniosłości, można złożyć w kilka minut, w pełni elektronicznie. Może warto się nad tym zastanowić w kontekście PKK…

PKK, czy to nas ogranicza?

Serdecznie zapraszamy w środę 8 września, o godzinie 20.30. Transmisja na portalu szkola-jazdy.pl oraz na Facebooku i YouTube.