Piraci zapłacą tysiące mandatów: policyjna grupa SPEED podsumowuje.

Nieoznakowane radiowozy policyjne skutecznie eliminują z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców. Za bezmyślną jazdę po Warszawie z prawem jazdy pożegnało się 2045 kierowców. fot.Policja.pl

Grupa SPEED w ciągu ostatniego półrocza, w liczbach:

  • 13300 przeprowadzonych kontroli,
  • 7700 nałożonych mandatów karnych wynikających z niedostosowania się do ograniczeń prędkości,
  • 2045 zabranych praw jazdy,
  • 126 skierowanych wniosków o ukaranie do sądu,
  • zatrzymano 364 dowody rejestracyjne.

Choć grupa Speed działa ledwie od listopada 2018 roku,  to niestety już może się pochwalić ,,dobrymi” wynikami. Najczęstszą przyczyną wypadków jest prędkość, zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Większość  praw jazdy została zatrzymana za  przekroczenie maksymalnie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h. Piraci nie zdają sobie sprawy jak bardzo wydłuża się droga hamowania,  gdy jedziemy 10km/h więcej,  a co dopiero 50…  Na szczęście,  przez najbliższe trzy miesiące wielu piratów nie siądzie na fotelu kierowcy.

  • Kiedy pomyślimy jak wielu piratów jeździ jeszcze po naszych drogach: aż ciarki przechodzą kiedy chcemy pokonać ,,zebrę” pieszo.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny