Pilska akcja "elka"

kontrola drogowa

Funkcjonariusze drogówki wspólnie z pracownikami Wydziału Komunikacji pilskiego Starostwa przeprowadzili na ulicach Piły kontrolę samochodów nauki jazdy. W trakcie działań policjanci sprawdzali miedzy innymi uprawnienia instruktorów oraz stan techniczny pojazdów służących do szkolenia kursantów.

Punktualnie o godzinie 8.00, w czterech wytypowanych wcześniej punktach na terenie Piły, policjanci rozpoczęli kontrole samochodów nauki jazdy. W działaniach uczestniczyli funkcjonariusze pilskiej drogówki oraz pracownicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Pile.

Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny oraz wyposażenie samochodów służących do szkolenia kursantów. W szczególności policjanci zwracali uwagę na niezbędne wyposażenie pojazdu takie jak dodatkowy pedał gazu, lusterka, apteczkę oraz układ hamulcowy, który w samochodach nauki jazdy powinien posiadać specjalne urządzenie przeciwblokujące koła. Wszystkie te elementy stanowią obowiązkowe wyposażenie popularnych „elek”. Każdorazowo sprawdzane były również uprawnienia prowadzących naukę jazdy instruktorów.

– W trakcie wtorkowych działań funkcjonariusze skontrolowali 113 samochodów nauki jazdy. Do najczęstszych uchybień należały brak karty prowadzonych zajęć oraz prowadzenie zajęć praktycznych z więcej niż jedną osobą. W pięciu przypadkach z uwagi na popełnione wykroczenia policjanci nałożyli mandaty karne – informuje kom. Tomasz Wojciechowski, oficer prasowy KPP w Pile.

Prowadzona na ulicach miasta Piły akcja zakończona została o godzinie 22.00. Były to już kolejne tego typu działania przeprowadzone przez pilskich policjantów. Funkcjonariusze planują w najbliższych tygodniach kolejne podobne akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Źródło: Fakty Pilskie

2 komentarze do “Pilska akcja "elka"”

1. Pingback: ห้องพักชั่วคราว รามอินทรา

2. Pingback: ข่าวกีฬา