Pijany instruktor uczył jeździć

alkohol + kluczyki do samochodu

TARNOBRZEG. Blisko 3,5 promila alkoholu wydmuchał wczoraj w alkomat instruktor jazdy złapany przez policyjny patrol w centrum Tarnobrzega. 39-latek prowadził volksvagena transportera, a przed nim, na motocyklu, jechała młoda kursantka.

Skwar lejący się z nieba i alkohol odebrał zupełnie rozum 39-letniemu instruktorowi nauki jazdy, który w stanie kompletnego upojenia alkoholowego wybrał się wczoraj tuż przed południem na lekcję z kursantką starającą się o zdobycie prawa jazdy kategorii A.

Z umówionego miejsca, mężczyzna i kobieta wyruszyli na praktyczną lekcję tuż przed południem. Ona jechała na motocyklu, w kamizelce z literą L, on wsiadł do oznakowanej furgonetki.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie, że ulicami miasta porusza się pojazd nauki jazdy, którego tor jazdy może wskazywać, że kierowca jest pod wpływem alkoholu – wyjaśnia kom. Beata Jędrzejewska-Wrona – oficer prasowy tarnobrzeskiej policji.

– Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon i na ulicy Sienkiewicza zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę nauki jazdy, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów. Urządzenie wskazało w organizmie 39-letniego mężczyzny – 3,34 promila alkoholu. Nietrzeźwy instruktor prowadził naukę jazdy z kursantką kierującą motocyklem. Kobieta jechała przed samochodem, którym kierował – dodaje Jędrzejewska-Wrona.

Pijany instruktor został zatrzymany w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Za niebezpieczeństwo na jakie naraził kursantkę oraz innych użytkowników dróg grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

Źródło: Resinet

 

3 komentarze do “Pijany instruktor uczył jeździć”

  1. Pingback: order Blackberry Dream

  2. Pingback: Dan Helmer

  3. Pingback: long does ghb stay in your system

Dodaj komentarz