Pijani kierowcy – pijani piesi

kontrola drogowa

Myszkowscy policjanci zatrzymali 46-letniego kierowcę seata, który będąc pod wpływem alkoholu potrącił dwóch nietrzeźwych pieszych i uciekł z miejsca zdarzenia. Wynik badania kierowcy wykazał 2,20 promila alkoholu w organizmie. Sprawcy przedstawiono już zarzuty za spowodowanie wypadku oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Kierujący seatem 46-letni mężczyzna nie zachował należytej ostrożności podczas omijania dwóch pieszych, którzy szli w tym samym kierunku i potrącił ich, a następnie uciekł. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wypadku ustalili szybko kto kierował samochodem i po krótkiej penetracji terenu zatrzymali kierowcę, który zdążył już dotrzeć do domu. Jak się okazało był on nietrzeźwy, miał 2,20 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili również badanie stanu trzeźwości pieszych.

Badanie 35-letniego pieszego wskazało blisko 3 promile alkoholu, a drugiego 37-letniego mężczyzny 2,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj poszkodowani z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Kiedy policjanci na miejscu realizowali czynności związane z wypadkiem ulicą Dworską przejeżdżał rowerzysta. Ponieważ tor jego jazdy wskazywał na to, że może być pod wpływem alkoholu został zatrzymany. Okazało się, że także on był nietrzeźwy, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za swój czyn również odpowie przed sądem.

mp/policja