Pierwszy taki program. Gmina Czerwonak daje pieniądze kursantom

Wójt podpoznańskiej gminy Czerwonak zdecydował się pomóc finansowo rodzinom z co najmniej trójką dzieci. Samorząd oferuje 1 tys. zł na kurs kategorii B i 500 zł na kurs kat. AM.

Ulga skierowana jest do dzieci z rodzin wielodzietnych w wieku od 14 do 24 lat (o ile kontynuują naukę i pozostają na utrzymaniu rodziców) oraz do ich matek. Do 15 grudnia 2016 roku można złożyć wniosek o dofinansowanie kursu, który odbył się w tym roku. Za kurs ukończony w przyszłym wnioski będą przyjmowane do 15 grudnia 2017 roku.

Pomoc jest skierowana do osób posiadających Czerwonacką Kartę Dużej Rodziny.

– To kolejny element wspierania przez samorząd rodzin wielodzietnych. Mając świadomość, jak napięte potrafią być budżety domowe takich rodzin, chcemy stworzyć dzieciom oraz ich mamom możliwość rozwoju i zwiększania swoich szans na rynku pracy, który wymaga od nas stałej mobilności – mówi wójt Jacek Sommerfeld, który zainicjował powstanie w gminie Czerwonak Karty Dużej Rodziny.

jaz

foto: MOs810 (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

 

Dodaj komentarz