W najnowszym numerem "Szkoły Jazdy" przeczytasz:

Co zrobili posłowie, a czego nie?
Sprawdzamy, czy cztery lata to wystarczająco dużo czasu, żeby rozwiązać wszystkie bolączki branży.


Nowela i widmo dyskontynuacji - Szansa na zmiany w Ustawie o kierujących pojazdami oddala się


Gdzie oblewają „na mieście”
Kursanci przygotowujący się do egzaminu na prawko znaleźli w sieci sposób na przechytrzenie egzaminatorów. Ci, którzy egzamin mają już za sobą, na mapach Google odtwarzają zapamiętane trasy, którymi „jeżdżą” poszczególni egzaminatorzy i zaznaczają miejsca, w których najczęściej „oblewają” kandydatów na kierowców.


Odznaczenia i czas na wymianę poglądów
15-lecie Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców


Niesłyszący chcą kierować
Ministerstwo Zdrowia zmieni przepis, który uniemożliwił osobom niesłyszącym ubieganie się o prawo jazdy. Czy także zawodowe?


Strefa ruchu - oznakowanie i nowe zasady
Wprowadzona z dniem 22 lipca 2010 r. nowelizacja ustawy „Prawo o ruchu drogowym” (Dz. U. nr 152, poz. 1018) spowodowała formalną możliwość egzekwowania zasad ruchu funkcjonujących na drogach wewnętrznych, jednak tylko w odniesieniu do obowiązujących znaków i sygnałów drogowych.


Nowy formularz wniosku o prawo jazdy


Zamiatane pod dywan
W poprzednim numerze „SJ” (9/2011) zaprezentowałem i graficznie zobrazowałem dane empiryczne o skargach za okres 2007-2010 r. W niniejszej wypowiedzi poruszę również inne aspekty problematyki skargowej.


Kierowcy za e-learningiem
E-learning w edukacji polskiej na dobre rozwinął skrzydła. Na rynku szkoleń kierowców jest już obecny od kilku lat, a od przyszłego roku wkroczy do szkolnictwa powszechnego.


Inteligentne kierowanie, zwane jazdą defensywną
W poprzednim odcinku pisaliśmy o widoczności na drodze i sposobach na jej poprawę. Była też mowa o systemach, które wspomagają kierowcę w czasie jazdy i sygnalizują mu często sytuacje niebezpieczne zanim zdąży je dostrzec.


Zatrudnienie kierowcy - Czy kierowca poniżej 21 roku życia może kierować 40 tonową ciężarówką?


Felieton Janusza Ujmy: Pytanie o pytania, czyli kto pyta - nie błądzi

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0