Patologie w WORD-ach?

Wielu egzaminatorów nadzorujących nigdy nie przeprowadziło egzaminu praktycznego – mówi szef Solidarności 80 WORD

– Wiele ośrodków ruchu drogowego w Polsce boryka się z trudną sytuacją finansową a jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest organizacja pracy w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego – uważa Radosław Banaszkiewicz z Solidarności 80 WORD. Jak mówił w programie „Porozmawiajmy o branży”,  wielu egzaminatorów nadzorujących nigdy nie przeprowadziło egzaminu praktycznego. – Patologią są wpływy. W WORD są zatrudnieni ludzie tylko i wyłącznie po to, żeby oglądać nagrania egzaminatorów – mówił przedstawiciel związkowców.

– Patologie mają różne oblicza. Trzeba je zlikwidować i oddać podmiotowość egzaminatorom. Egzaminatorzy nie mogą być narzędziami do robienia wyniku finansowego. Ich rolą jest dbałość o BRD – podkreślał Banaszkiewicz.

Związek zawodowy Solidarność-80 WORD zrzesza 126 członków z dwunastu WORD w Polsce.