Paryż mówi NIE hulajnogom elektrycznym

Do 1 września elektryczne hulajnogi znikną z ulic stolicy Francji. wszystko przez to, że ich użytkownicy nie przestrzegają obowiązujących zasad kodeksu drogowego.

Decyzja została podjęta demokratycznie- w niedzielnym referendum mieszkańcy miasta opowiedzieli się za nieprzedłużeniem licencji działającym na terenie miasta wypożyczalniom. Obecnie oferują one paryżanom i turystom około 15 000 tych popularnych elektrycznych urządzeń transportu osobistego. Jesienią Paryż stanie się pierwszą europejską stolicą bez wypożyczalni hulajnóg. Mieszkańcy stolicy Francji zaprotestowali w ten sposób przeciwko poruszaniu się hulajnogami po chodnikach, niebezpiecznemu parkowaniu i porzucaniu urządzeń byle gdzie. Decyzja została podjęta przygniatającą większością głosów – aż 89% biorących udział w referendum było na nie. Jednym z głównych powodów podjęcia radykalnej decyzji były rosnące statystyki wypadków z udziałem hulajnogistów – w ubiegłym roku w Paryżu wydarzyło się 459 wypadków z ich udziałem w których zginęły 3 osoby.