Jak informuje Tygodnik Ostrołęcki, zapadły pierwsze wyroki po procesie sądowym w sprawie korupcji w ostrołęckim WORD.

Sprawa sięga 2009 roku. Po zatrzymaniach część oskarżonych dobrowolnie poddała się karze, jednak w sprawę zamieszanych jest ogólnie ponad 50 osób. Wszystkim prokuratura przedstawiła zarzuty. W grupie znaleźli się trzej byli egzaminatorzy WORD-u.


Sprawa jest na tyle skomplikowana, że prokuratura podzieliła ją na dwa duże oskarżenia. Pierwszy obejmował 13 osób, wśród których byli egzaminatorzy Andrzej Cz. i oraz właściciele szkół nauki jazdy Anna P. i Stanisław W. Reszta to pośrednicy i sami kursanci, którzy mieli płacić łapówki za egzamin. Część z osób, w tym właściciele OSK, którzy dobrowolnie poddali się każe zostali skazani na kary pozbawienia wolności i grzywny.


W drugim akcie oskarżenia, prokuratura postawiła zarzuty 41 osobom. 17 osób - nie czekając na proces - dobrowolnie poddała się karze. Pozostałe 24 osoby czekają na proces.


red


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0