Ostatni dzwonek na motor!

Od 2012 roku prawo jazdy na motocykl będzie mogła zrobić osoba, która ukończyła 24 lata. Wszyscy ci, którzy ukończyli 18 lat i marzą, by wsiąść na motor, muszą się spieszyć – na zrobienie prawka mają czas tylko do końca roku.

– To bardzo dobra wiadomość dla rodziców, którzy kochają swoje dzieci. Szkoda, że próg podniesiono tak późno – mówi Adam Cieślak, właściciel największej w Szczecinie szkoły nauki jazdy na motocyklach. – Młodzi ludzie nie mają pojęcia co to jest motocykl o mocy powyżej 50 KM, a rodzice kupują im maszyny, które mają ich ponad sto. To zabójstwo. Powinni od razu kupować im trumny.

Rewolucja, której celem jest zmniejszenie liczby „dawców organów”, nadejdzie za rok. Podpisana przez prezydenta w styczniu Ustawa o kierujących pojazdami podnosi próg wiekowy na uzyskanie uprawnień do prowadzenia motocykla do 24 lat (art. 8 ustawy). Nowe zapisy wejdą w życie w lutym 2012 roku. To nowość, bo do tej pory prawo jazdy kategorii A mógł zrobić osiemnastolatek.

– Próg został podniesiony ze względu na bezpieczeństwo na drogach – tłumaczy Marek Kąkolewski z Komendy Głównej Policji. – Jazda na motorze jest znacznie niebezpieczniejsza niż samochodem. Wiele wypadków motocyklowych wiąże się z młodym wiekiem. Młodzi motocykliści, którzy wsiadają na motor o dużej pojemności, mają gorące głowy, a nie potrafią zapanować nad maszyną.

Czytaj dalej na dev.szkola-jazdy.pl

 

2 komentarze do “Ostatni dzwonek na motor!”

  1. Pingback: Research

  2. Pingback: ai nude

Dodaj komentarz