OSK na pomoc Ukrainie – Porozmawiajmy o Branży LIVE 2 marca 2022

Bezprecedensowy, barbarzyński atak Rosji na Ukrainę, na niepodległe państwo. Zbrodnie wojenne na bezbronnej ludności cywilnej. Dramat wojny o intensywności nieznanej w Europie od dziesięcioleci. 

Śmierć i cierpienie wśród ludzi, których przecież znamy na co dzień. Kilkaset tysięcy Ukraińców mieszkających i pracujących w Polsce to nasi sąsiedzi. Nic dziwnego, że dramat na wschodzie poruszył polskie serca, a wszelkie podziały zniknęły natychmiast. Wręcz spontanicznie,   rozpoczęliśmy pomoc, najpierw instynktownie. Ale z  każdą godziną w sposób coraz bardziej zorganizowany. 

Ta pomoc ma wymiar rodzinny, gdy zapraszamy pod dach przypadkowo spotkaną zagubioną na dworcu kobietę z dziećmi. Państwowy, gdy Polska staje się ambasadorem Ukrainy w Unii Europejskiej i w  innych organizacjach międzynarodowych. Zbrojny, gdy polski sprzęt wojenny ma nieść wolność najechanemu państwu i cierpiącemu społeczeństwu. Branżowy, gdy lekarze i pielęgniarki niosą pomoc przy przejściach granicznych i w punktach odbioru uchodźców. 

Ośrodki szkolenia kierowców i branża transportowa ruszyły z pomocą natychmiast. Zaplanowana i sprawnie przeprowadzona zbiórka najbardziej potrzebnych artykułów, wraz z transportem na Ukrainę. Wymiana voucherów na kurs i przeznaczenie równowartości pieniężnej na  pomoc. Zniżki i darmowe kursy, aby ułatwić życiowy  start młodym Ukraińcom w nowym kraju i kiedyś… gdy będą mogli wrócić bezpiecznie do domu. Udostępnianie pojazdów ciężarowych i autobusów… na Ukrainę z młodymi chłopcami bohatersko zgłaszającymi się do armii, z powrotem wypełnione matkami, siostrami, dziećmi… Polskie drogi…