Opublikowano kolejne rozporządzenie. Dotyczy uprawnień instruktorskich

dziennik ustaw rzeczypospolitej polskiej

W Dzienniku Ustaw ukazało się Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 7 października 2016 r. w sprawie uzyskiwania uprawnień przez instruktorów i wykładowców, opłat oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach, a także stawek wynagrodzenia członków komisji. Zmiany w stosunku do poprzedniego aktu prawnego są jednak niewielkie.

To rozporządzenie zastępuje dotychczasowe o tym samym tytule, którego stosowanie budziło wiele wątpliwości z uwagi na odwołania do nieobowiązujących już rozporządzeń w sprawie szkolenia i w sprawie egzaminowania. Pisaliśmy o tym w listopadowym numerze “Szkoły Jazdy”. Brak publikacji tego rozporządzenia poskutkował tym, że w województwie lubuskim nie odbył się w tym roku jeszcze żaden egzamin instruktorski.

Mimo, że mamy do czynienia nowym z aktem w całości a nie jedynie nowelizacją, jest to właściwie zaktualizowana kalka dotychczasowych regulacji w zakresie uzyskiwania uprawnień instruktorskich. Oprócz odwołań i dostosowań do aktualnych rozporządzeń regulujących szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców (tych wydanych na początku roku) wskazać można jeszcze niewielkie zmiany w zakresie trzeciej części egzaminu instruktorskiego. Poza tym ważność dokumentów wydanych na podstawie dotychczasowego rozporządzenia została utrzymana, a stawki opłat pozostały bez zmian.

Rozporządzenie wchodzi w życie 3 grudnia.

rb, jaz

Rozporządzenie dostępne jest w załączniku

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.