Opole: kurs ekologicznej i ekonomicznej jazdy

kierowca

Każda z dwunastu uczestniczek kursu ecodrivingu poprawiła przynajmniej jeden z parametrów jazdy: ilość spalanej benzyny albo czas przejazdu.

– Muszę teraz przyznać rację synowi, że w mieście można jeździć nawet na V biegu – mówiła Irena Figiel z Opola.

Prawo jazdy ma od 20 lat, od roku jeździ VW dieslem. – Mimo takiego doświadczenia za kierownicą okazało się, że jeszcze ciągle mogę się czegoś nauczyć – oceniała efekty szkolenia. – Teraz trzeba będzie powalczyć ze złymi przyzwyczajeniami – podsumowała.

W szkoleniu uczestniczyło 12 pań w różanym wieku i z różnym doświadczeniem za kierownicą. Niektóre z nich – jak Katarzyna Sadowska – mają prawo jazdy od 4 miesięcy, inne do kilkunastu lat.

– Koledzy w pracy jak usłyszeli, że wybieram się na taki kurs, zaczęli żartować, że sami mnie wszystkiego nauczą – mówiła inna z uczestniczek szkolenia i dopytywała, czy lepiej tracić prędkość na luzie, czy hamując silnikiem.

– Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od sytuacji na drodze – odpowiadał dr Ireneusz Hetmańczyk z PO, który instruował panie, jak jeździć oszczędnie: zużywając mało benzyny, a jednocześnie dynamicznie i bezpiecznie.

Kurs prowadzili dr Wacław Hepner i dr Ireneusz Hetmańczyk, pracownicy Politechniki Opolskiej, a jego organizatorem była Fundacja OFF Opole, która zaprosiła do udziału panie.

– Zarzucano nam, dlaczego akurat panie. Ale to głównie one są odbiorczyniami naszych działań – tłumaczyła Beata Kubica, prezeska Fundacji.

Akcja była współfinansowana przez gminę Opole, Kurs odbywał się w PZM Opole, a auta do jazdy udostępnił opolski salon VIP Car.

źródło: nto.pl

 

2 komentarze do “Opole: kurs ekologicznej i ekonomicznej jazdy”

  1. Pingback: wikipedia reference

  2. Pingback: buy Viagra online

Dodaj komentarz