Olsztyn: Pijany 18-latek jeździł "elką" po mieście

alkohol + kluczyki

Ponad promil miał 18-letni mieszkaniec Olsztyna, który ulicami miasta jeździł „elką”. Nastolatek twierdził, że dzień wcześniej wypił kilka piw i widocznie nie zdążył wytrzeźwieć. Zdziwiony okazał się również instruktor, który przez cały czas myślał, że chłopak jest zmęczony.

W sobotni poranek funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie kontrolowali kierowców podczas tzw. „Trzeźwego Poranka”. Przebadanych zostało kilkudziesięciu kierowców. Wśród nich znalazło się dwóch „na podwójnym gazie”.

Jedna z tych interwencji była dość nietypowa. Około 7.30 na ulicy Leonharda w Olsztynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód nauki jazdy. Auto prowadził młody olsztynianin. 18-latek jeździł ulicami miasta z ponad promilem alkoholu w organizmie. Instruktor, jak się tłumaczył policjantom, nie wyczuł od niego zapachu alkoholu. Myślał, że chłopak jest po prostu zmęczony.

Paweł C. tłumaczył się policjantom, że dzień wcześniej wypił kilka piw z kolegami i widocznie nie zdążył wytrzeźwieć.

– Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Na dodatek chłopak w najbliższym czasie nie będzie mógł zrobić wymarzonego prawa jazdy. Zakaz może obowiązywać nawet 10 lat. Może okazać się, że odpowiedzialność karną ponieść także instruktor, który dopuścił chłopaka do jazdy – tłumaczy Mariola Ostaszewska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

 

źródło: KWP Olsztyn

 

 

4 komentarze do “Olsztyn: Pijany 18-latek jeździł "elką" po mieście”

  1. Pingback: VMC Pod

  2. Pingback: luckyvip77

  3. Pingback: บอลยูโร 2024

  4. Pingback: jarisakti

Dodaj komentarz