“Okrągły stół” branży szkolenia kierowców: 19 lutego.

“Wysoka jakość szkolenia kandydatów na kierowców- wspólny cel statutowy organizacji branżowych” to hasło spotkania przy okrągłym stole organizacji branżowych, które odbędzie się 19 lutego z inicjatywy Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym. 

Inspiracją dla zorganizowania spotkania jest Deklaracja 13 Listopada zapoczątkowująca inicjatywę społeczną na rzecz powołania samorządu zawodowego instruktorów nauki jazdy oraz egzaminatorów. Już w tej chwili na stronie szie.pl Deklarację poparły 1342 osoby. Lista poparcia przedstawiona będzie posłom RP, ministrowi infrastruktury, ministrowi innowacji i technologii oraz ministrowi cyfryzacji

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele wielu organizacji branżowych, min.

 • Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kierowca.pl,
 • Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD,
 • Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej OSK,
 • Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym,
 • Polskiego Klastra Edukacyjnego,
 • Polskiego Stowarzyszenia Instruktorów Techniki Jazdy,
 • Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom – SPiNKa,
 • Stowarzyszenia Psychologów Transportu w Polsce.

Szeroki skład uczestników spotkania jest odpowiedzią na zgłoszone oczekiwanie aby w dyskusji na temat rewolucyjnych zmian, które dotyczyć będą zarówno środowisko instruktorów nauki jazdy, jak i egzaminatorów, wzięli udział przedstawiciele wszystkich środowisk związanych ze szkoleniem kierowców. Wymiana opinii dotyczyć będzie merytorycznych aspektów zagadnień, które mają być uregulowane ustawowo. Prezes Bożenna Chlabicz komentuje (cytujemy za prawodrogowe.pl): 

Mamy wspólny cel – dobrze wyszkolony kierowca. Chcemy, by na polskich drogach było bezpiecznie. Suma doświadczeń wielu organizacji to wartość dodana dla każdej, także naszej samorządowej inicjatywy

Wasze komentarze (9)

 1. Coroczny belkot instruktorów ,, gdzie byliscie jak robiono bezprawna weryfikacje instruktorów i anulowano uprawnienia zdobyte w PRL bo ja ,,bylem jedynym instruktorem ktory podal do ,sądu ministra infrastruktury,,rozprawa odbyla sie w Warszawie na ul Solidarnosci,,,adwokat ministra nie wiedzial co powiedziec na lamanie konstytucji,,,,,,,,,o uznawaniu uprawnien niewadliwie zdobytych,,,w 1982 a skonczylem kurs inst.potwierdzony egzaminem panstwowym wynikiem b.dobrym .Gdzie wtedy byliscie panowie instruktorzy w pieknych swetrach.Przymilacie sie politykom jak kundle ,,,,juz bardziej cenie gorników bo przyjda zapalą opony dadza w morde jak trzeba.pozwalacie sobie panowie szkoleniowcy wchodzic szmaciarzom od polityki na glowe ,,wstyd !! Sprawy nie wygralem i 100tys zł odszkodowania nie dostalem ale chociaz nie poddalem sie kretynom od szkolen
 2. Ryszardzie masz całkowitą racację i dodam do tego gdzie byli i są wielcy działacze kiedy odbierano uprawnienia dla tych instruktorów co odmówili przyjęcia mandatu za wykroczenie drogowe albo tym którzy nie dostarczyli w terminie zaświadczenia o odbyciu bzdurnego rocznego szkolenia
 3. Okrągły stół ? Czyli karty wykładamy na parę godzin, w jeden dzień i wszyscy wygrywamy? Nikt nie widział tych kart, wiemy zaledwie z kim gramy, ale czy wiemy na pewno ? Bez programu, bez planu, bez zarysu założeń działalności ? Proszę zwrócić uwagę, że większa część wymienionych organizacji nie reprezentuje instruktorów i egzaminatorów. Zatem, o czyje interesy chodzi np. firmom komercyjnym ? Z wymienionych organizacji zaledwie dwie mają w swoich szeregach czynnych instruktorów. Ryszardzie "coroczny bełkocie instruktorów". Przeczytaj po sobie. W języku normalnych ludzi takie określanie innych to pospolite chamstwo. Pomyśl egzaminy weryfikacyjne były w 1998 roku czyli .... ponad 20 lat temu. Większość internautów nawet nie wie, o co Panu chodzi ? Gdzie wtedy mieli być "oni"? W szkole, na studiach ? Nawet nie wiedzieli Ci "oni", że będą instruktorami. Walczysz z wiatrakami, a ten wiatr już dawno się skończył. Instruktorze "dura, lex sed lex". Instruktorze my byliśmy wówczas na tych szkoleniach corocznych i nie dostawaliśmy Twoich mandatów. Zostałeś skreślony z listy uprawnionych, przykro. Inni są nadal uprawnieni, wybrali inną drogę, ja do nich należę. Próbowałeś pod prąd, chyba nie udało się?nCzujesz się pokrzywdzony, ale winę tylko widzisz u innych . Egzaminatorze, gdzie słyszałeś, że te organizacje i federacje skompromitowały się? Nadal mają one licznych członków, prowadzą działalność... Nie hejtują złośliwie i bezimiennie na forach. Egzaminatorze, nie czytałeś tego artykułu? Przeczytaj i zastanów się trochę. Stowarzyszenie psychologów, pomocy niepełnosprawnych kierowcom, dyrektorów Word... Doradzam wszystkim więcej rozumu, mniej żółci. Że z tym będzie ciężko ? Wiem, czytam niektóre fora. W tym krzyku trudno o rozum.

Dodaj komentarz

Call Now Button
 • Brak produktów w koszyku.