Policjanci z Leszna razem z policjantami z Kępna zatrzymali osoby podejrzane o dokonywanie kradzieży metodą ,,na kolec". Dwóch obywateli Gruzji zostało już w tej sprawie aresztowanych na okres 3 miesięcy. fot. Policja

  • W ciągu ostatnich kilku miesięcy Policja otrzymywała sygnały o kradzieżach dokonywanych metodą na tzw. ,,kolec"
  • Metoda polega na tym, że sprawcy przebijają oponę w samochodzie osoby, najczęściej korzystającej z bankomatu. Kierowca po wypłaceniu pieniędzy, jadąc samochodem jest obserwowany i kiedy w pewnym momencie orientuje się, że nie ma powietrza w oponie zaczyna interweniować (wymienia koło, dzwoni po pomoc) nie zamykając samochodu. To właśnie ten moment nieuwagi wykorzystują sprawy kradzieży zabierając z pojazdu kosztowności.
  • Zatrzymano 3 osoby mające związek z tego typu przestępstwami w regionie leszczyńskim.
  • Zatrzymani to 50-letni i dwóch 41-letnich obywateli Gruzji.
Śledczy zebrali materiał dowodowy pozwalający na ogłoszenie podejrzanym 6 zarzutów kradzieży powiązanych z uszkodzeniami mienia i włamań. Łączne straty oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych. Przestępcy bardzo często zmieniali adres zamieszkania oraz pojazdy które pomagały im dokonywać kradzieży.

Podejrzani byli także w posiadaniu macedońskich monet skradzionych kilka dni wcześniej w Lesznie. Przestępcom grozi do 10 lat więzienia.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0