Niedawno w całej Europie odbyła się jednodniowa akcja ,,telefon" o której informowaliśmy. Policjanci w tym dniu szczególnie zwracali uwagę na kierowców korzystających z telefonów podczas jazdy w sposób niezgodny z przepisami.

  • Średnio w ciągu jednego dnia, w całej Polsce policjanci wypisują około 280 mandatów za używanie telefonu komórkowego podczas jazdy.
  • Podczas jednodniowej akcji ,,telefon" wypisano ponad 2 000 mandatów.
  • Najwięcej mandatów za używanie telefonu w trakcie jazdy wypisano w województwie kujawsko-pomorskim - 250.
5 punktów i 200zł mandatu - punkty niepotrzebne, a pieniądze można przeznaczyć na paliwo. Odłóż telefon w trakcie jazdy!

Jako, że bardzo dużo podróżuję samochodem to z doświadczenia wiem, że ,,wiszenie" na telefonie może okazać się bardzo niebezpieczne. Dziś na przykład, wracając z Częstochowy do Warszawy kiedy wyprzedzałem lewym pasem ciężarówkę to kiedy już byłem blisko niej, tuż przed moją maskę wjechał mi z prawego pasa kierowca, który także postanowił ją wyprzedzić, ale bez patrzenia w lusterko czy może to zrobić w sposób bezpieczny. Kiedy zakończył manewr wyprzedzania zrównałem się z nim i spojrzałem na niego. Chciałem pokiwać głową na znak ,,nieładnie". Niestety, kierowca wgapiony był w telefon przez dłuższą chwilę. Najgorsze jest to, że na odcinku niecałych, ostatnich 150km przed Warszawą, podobną sytuację miałem aż trzy razy. Kierowca z telefonem przy uchu zachowuje się nierzadko jak kierowca na podwójnym gazie. Żyjemy w mobilnym, nowoczesnym świecie, ale trzeba znać umiar - zanim będzie za późno.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0