Od początku wakacji na drogach zginęło 213 osób!

To dramatyczne dane policyjnego projektu Wakacje 2023 pokazujące jak bardzo niebezpiecznie jest wciąż na polskich drogach.

Oprócz wymiaru tragedii osobistych i rodzinnych dane świadczą o tym, że najniższa liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym od 50 lat, odnotowana w 2022 roku nie miała charakteru stałego trendu. Według analizy TVN24, w okresie od 26 czerwca do 26 lipca tego roku roku wydarzyło się o 279 wypadków więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. O 356 osób wzrosła liczba rannych. 

Wakacje 2023 to już piąta edycja akcji na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każdego dnia, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki policji prezentowana jest wirtualna mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Poza tym uwidoczniona jest lokalizacja wypadku oraz informacje o zdarzeniu.