Wchodzące dzisiaj w życie trzy rozporządzenia wykonawcze do ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne umożliwią każdemu obywatelowi załatwienie sprawy urzędowej za pomocą komputera podłączonego do Internetu.

W ten sposób będzie można załatwić właściwie wszystko, co do tej pory wymagało osobistej wizyty w urzędzie. W tym celu wystarczy zalogować się na stronie internetowej www.epuap.gov.pl. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy. Elektroniczna komunikacja z administracją będzie dotyczyć nie tylko składanych przez nas podań, wniosków i skarg, tą samą drogą otrzymamy dokumenty sporządzone w urzędach.


Na razie jednak lista czynności urzędowych, które można załatwić za pomocą zaufanego profilu, nie jest długa. Również nie każda jednostka samorządu terytorialnego umożliwiła pełne korzystanie z zalet e-administracji. Na przykład złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego w formie elektronicznej możliwe jest obecnie w 15 gminach.


Źródło: Gazeta Prawna


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0