Generowane komputerowo krótkie filmy przedstawiające niekorzystne warunki pogodowe: śnieg, wiatr, deszcz zostają włączone w Wielkiej Brytanii do zmodernizowanych testów teoretycznych egzaminu na prawo jazdy.

Sekcja egzaminacyjna oceny zagrożeń przedstawia kandydatowi na kierowcę  symulację podróży i wymaga od niego dostrzegania "rozwijających się sytuacji" na drodze.  23 nowe scenariusze zostały odpracowane/ dodane przez Agencję Driver and safety Standards i zawierają sceny odbywające się o zmierzchu oraz o świcie.

Zmiany mają przyczynić się do podwyższenia poziomu bezpieczeństwa. Część egzaminu dotycząca oceny zagrożeń sprawdza poziom umiejętności młodego kierowcy identyfikowania sytuacji, w których musi podjąć takie działania jak np. zmiana prędkości lub kierunku jazdy. Nowe filmy już są dołączone do sesji egzaminacyjnych dla kierowców samochodów oraz motocyklistów. W przyszłości dołączone zostaną sytuacje z udziałem dzieci, rowerzystów i motocyklistów.

  • W roku 2017 w Wielkiej Brytanii miało miejsce 16 406 wypadków w warunkach deszczu, śniegu, deszczu ze śniegiem.

  • 205 z nich to wypadki śmiertelne.


"Sprawdzanie umiejętności młodego kierowcy w bardziej realistycznych sytuacjach przygotowujących go do mierzenia się z codziennymi wyzwaniami , z którymi będą mieli do czynienia na drodze będzie korzystne dla wszystkich użytkowników dróg".

"Każdego roku zbyt wielu młodych ludzi zostaje rannych na drogach w warunkach niebezpieczeństw często spotykanych przez kierowców i jesteśmy zdeterminowani aby być bardziej skutecznymi w mierzeniu się z tym wyzwaniem".

ZOBACZ TUTAJ PRZYKŁAD FILMOWY 'hazard perception test'.

ENGLISH VERSION

[audio mp3="https://www.szkola-jazdy.pl/wp-content/uploads/2018/12/injury.mp3"][/audio]

Computer-generated clips of snow, wind, rain and other adverse weather conditions are being included in an updated driving theory test. 
  • hazard perception- ocena zagrożeń

  • spot a situation- dostrzec zdarzenie/ sytuację

  • dusk- zmierzch

  • dawn- świt


The hazard perception section requires learner drivers to watch a simulated journey and spot "developing situations" on the road. The 23 new scenarios added by the Driver and Vehicle Standards Agency also include dusk and dawn scenes.


improve road safety- zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drodze

assess- ocenić

change speed- zmienić prędkość

change direction- zmienić kierunek jazdy

The change will further improve road safety. The hazard perception part of the theory test assesses a new driver's ability to identify instances that would cause them to take action, such as changing speed or direction. Future updates to the hazard perception test will see computer generated images (CGI) simulating situations featuring children, cyclists, and motorcyclists. The new clips have already started to feature in tests for learner drivers and motorcyclists.


rain/sleet/snow/fog- deszcz/ deszcz ze śniegiem/ śnieg/ mgła

fatal incidents- zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym

There were 16,406 accidents in rain, sleet, snow or fog on Britain's roads in 2017, including 205 fatal incidents.

overcome challenges- poradzić sobie z wyzwaniami
"The new clips present more realistic driving conditions to test a learner driver's ability, preparing them for overcoming the real-life challenges they will face on the road - something that should benefit all road users".

injure- zranić/ injured- ranny

encounter- napotkać

"Every year too many people are injured on our roads by hazards frequently encountered by drivers and we are determined to do more."

LINK DO ORYGINALNEGO ARTYKUŁU BBC
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0