Obowiązkowa apteczka? Może wreszcie tak!

Senator Wojciech Konieczny postuluje aby warunkiem niezbędnym do sprzedaży nowego samochodu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej było wyposażenie go w apteczkę.

Zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym, kierowca ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym. Nie ma on jednak obowiązku posiadać apteczki na wyposażeniu pojazdu, jeśli nie jest kierowcą autobusu, taksówki, samochodu ciężarowego do przewozu osób poza kabiną kierowcy, pojazdu nauki jazdy lub pojazdu egzaminacyjnego. Absurd? Niekoniecznie. A przynajmniej nie według wszystkich, ponieważ Ministerstwo Infrastruktury rekomenduje dobrowolność w zakresie posiadania apteczki. W wielu państwach europejskich apteczka jest wymagana, a jej wyposażenie jest precyzyjnie określone. Senator Konieczny podkreśla, że najważniejsze jest abyśmy byli w stanie uratować życie drugiemu człowiekowi i apeluje o wpisanie apteczki na listę obowiązkowego wyposażenia każdego samochodu.