Fakty OSK 07.04.2021-Obostrzenia sprzyjają złodziejom

Walka z epidemią sprzyja kradzieży samochodów. Złodzieje wykorzystują obostrzenia i kradną na potęgę.

Obostrzenia pandemiczne sprzyjają kradzieży samochodów.
Noszenie maseczek, rękawic oraz puste ulice to idealne warunki dla złodziei aut.
Policja ma niestety ograniczone siły, ponieważ zajęta jest sprawdzaniem przestrzegania warunków kwarantanny.
Mirosław Marianowski z firmy Gannet Guard Systems uważa, że złodziei samochodów najwyraźniej ucieszyła akcja #zostanwdomu, związana z epidemią koronawirusa. Z jego informacji operacyjnych wynika, że w ciągu tylko jednego dnia na terenie Warszawy doszło do kradzieży aż siedmiu aut. Specjalista podkreśla również konieczność zabezpieczania samochodu we własnym zakresie.
Miejmy nadzieję, że wypłaszczenie krzywej zachorowań wypłaszczy także krzywą kradzieży aut.