Pomimo tego, że dzień instruktora nauki jazdy nie jest jeszcze oficjalnym świętem, szkoleniowcy z całej Polski postanowili go uczcić. Główne obchody zaplanowane są na 7 sierpnia, lecz w Szczecinie kilkanaście osób spotkało się już w sobotę.

Spotkanie integracyjne zorganizowało dwóch szkoleniowców – Dariusz Szczepański i Filip Grega. Jego miejscem był szczeciński WORD. Był czas na wspólne pogawędki, poczęstunek, chętni mogli także oddać krew. Na integrację przyszło kilkanaście osób pracujących w szczecińskich ośrodkach szkolenia kierowców.


–  Nadszedł czas, żebyśmy my, instruktorzy, okazywali sobie wsparcie i szacunek – mówił Szczepański. – Wpływajmy na swoich szefów, którzy są zrzeszeni w różnych organizacjach branżowych, żeby reprezentowali nasze interesy.

[caption id="attachment_10487" align="aligncenter" width="1000"] Dariusz Szczepański[/caption]
– Dzień instruktora to świetny moment na to, żeby pokazać nasz zawód – ciągnął Grega. – Nasza profesja jest ważna, jesteśmy wychowawcami, nauczycielami. Jeśli nauczymy kursanta złych zachowań, to on może kiedyś zabić na drodze nasze dziecko.

[caption id="attachment_10488" align="aligncenter" width="1000"] Filip Grega[/caption]

Główne obchody dnia instruktora mają odbyć się we wtorek 7 sierpnia. Np. w Warszawie planowany jest zlot instruktorów. Podpisana zostanie m.in. petycja do marszałka Senatu o  proklamowaniu przez stołeczne środowisko szkoleniowe dnia instruktora nauki jazdy. W Ostrowcu Świętokrzyskim zapowiadany jest przejazd aut szkoleniowych ulicami miasta i integracyjny grill. Część elek jest już oklejona specjalnymi naklejkami i udekorowana flagami z logo. Stworzyli je instruktorzy, którzy skrzyknęli się w mediach społecznościowych.

Proceduralne starania o proklamowanie święta szkoleniowców podjęła już Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców. Zwrócono się już do Senatu ustanowienie 7 sierpnia dniem instruktora nauki jazdy. Dlaczego akurat wtedy? Ponieważ właśnie 7 sierpnia profesja została wpisana na listę zawodów wykonywanych w Polsce.

Jakub Ziębka

Jeśli w waszym miastach organizowane są jakieś spotkania lub akcje z okazji dnia instruktora nauki jazdy, powiadomcie nas o nich, prześlijcie zdjęcia, chętnie je opublikujemy. Również w sytuacji, kiedy chcecie się pochwalić waszymi odświętnie udekorowanymi pojazdami szkoleniowymi.

Kontakt do redakcji: [email protected]
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0