Nowy (stary?) spot Policji ,,Prędko(ść) cię zabierze…ale nie tam gdzie chcesz”

Spot w stylu retro zrealizowali policjanci z Biura Ruchu Drogowego oraz Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji. fot.policja.pl

Misją spotu jest uświadamianie kierującym, że nadmierna prędkość znacząco podnosi ryzyko wypadku drogowego.

Cel słuszny, pomysł zacny, ale wykonanie? No właśnie! Ale być może o to chodziło? Zrobić coś prostego o czym powiedzą, napiszą, pokażą wszystkie media krytykując klip. Mam tylko nadzieję, że wszędzie poda się cel w jakim powstał spot, a to już będzie ,,darmowa reklama” i sukces. Wystarczy spojrzeć na napisy końcowe aby zrozumieć, że to niskobudżetowa, amatorska produkcja.

  • Im wyższa prędkość pojazdu tym trudniej nad nim zapanować, tym dłuższa droga hamowania. Ponadto gorzej postrzegamy otoczenie i w efekcie dość łatwo o wypadek.

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a więc wbrew pozorom sezon na wypadki dopiero się zaczyna. Zimą wszyscy zdają sobie sprawę, że jest ślisko – jeździmy wolniej. Statystycznie im lepsza pogoda i droga tym wypadków jest więcej.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.