Ojciec zapomniał o swoich dzieciach i zostawił je w fotelikach na tylnej kanapie na 8h. Dzieci niestety zmarły.

  • Zapominalski ojciec zostawił w zamkniętym aucie na parkingu w upalny dzień swoje roczne bliźnięta i poszedł do pracy.

  • Ojciec to lekarz, który dzieciaki zostawił w aucie na parkingu przed szpitalem i poszedł do pracy na dyżur.


Lekarz na tyle zapomniał o swoich dzieciach, że po pracy wsiadł do auta jak gdyby nigdy nic, odpalił silnik i ruszył w powrotną drogę do domu. Przeraził się po dłuższej chwili kiedy zrozumiał co zrobił. 39-letni ojciec został zatrzymany przez policję. Postawiono mu zarzut podwójnego nieumyślnego zabójstwa. Zrozpaczony rodzic ma jeszcze jednego starszego syna w wieku 4 lat.

  • Jeżeli na dworze mamy temperaturę w okolicach 30 stopni to w zamkniętym aucie po 20 minutach może być już 50, a po 40 minutach nawet 60 stopni. Konsekwencje dla dorosłego człowieka mogą być straszne, a co dopiero małego dziecka.


Statystycznie średnio jedno dziecko na tydzień umiera w rozgrzanym aucie z powodu zapominalskich opiekunów.Na kanale Kars4kids (samochody dla dzieci) przeprowadzono eksperyment społeczny aby podnieść świadomość na temat niebezpieczeństwa związanego z pozostawieniem dziecka w rozgrzanym samochodzie. Twórcy kanału oferowali 100$ przypadkowym przechodniom jeżeli ci wytrzymają w rozgrzanym aucie tylko 10 minut. Film daje do myślenia jaki wpływ ma wysoka temperatura na organizm dorosłej osoby, a co dopiero małego dziecka, którego niczego nie jest świadome. Małe dzieci często w rozgrzanym aucie będą po chwili zmęczone, osłupiałe i wcale nie będą krzyczeć lub wołać o pomoc.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

 
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0