CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym) zabezpieczyło kolejny odcinek drogi. Nowy fotoradar zainstalowano w Łodzi. fot. GITD

  • Fotoradar zamontowano w okolicach skrzyżowania ul. Włókniarzy i u. Srebrzyńskiej
  • W tym miejscu tylko w ciągu ostatnich trzech lat doszło do ponad 250 kolizji i ponad 50 wypadków, w tym także takich ze skutkiem śmiertelnym.
  • Poza przekraczaniem prędkości, kierowcy w tym miejscu nie stosują się także do sygnalizacji świetlnej.
Fotoradar powstał dzięki wnioskom Policji, ZDT w Łodzi oraz tamtejszego MPK. Fotoradar nie jest nowy - urządzenie zostało przeniesione z Stobiecka Szlacheckiego, gdzie droga przy której urządzenie było ustawione straciła status drogi krajowej. Koszt przeniesienie pokrył Urząd Miasta Łodzi.

Wystarczyła zaledwie doba aby urządzenie zarejestrowało 180 wykroczeń. Miejmy nadzieję, że kierowcy szybko przyzwyczają się do nowego fotoradaru i zamiast przekraczać prędkość i płacić mandaty, będą jeździli zgodnie z przepisami. Statystyki policyjne pokazują jednoznacznie, że tam gdzie stoi fotoradar tam jest kierowcy jeżdżą wolniej.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0