Nowocześnie, innowacyjnie i bezpiecznie

dokument prawo jazdy

Prawo jazdy to jeden z najlepiej zabezpieczonych przed fałszerstwem dokumentów w Polsce. Przy jego produkcji stosuje się specjalne technologie opracowane i opatentowane przez PWPW.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. wytwarza najważniejsze dokumenty identyfikacyjne i komunikacyjne w kraju. Na mocy umowy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju PWPW S.A. produkuje i centralnie personalizuje prawa jazdy. Najnowszy wzór prawa jazdy funkcjonuje już od dwóch lat (wprowadzono go 19 stycznia 2013 r.). Dokument zawiera najnowsze zabezpieczenia, wykonany został z wielowarstwowego poliwęglanu. Jest pierwszym dokumentem, w którym zastosowano opracowaną i opatentowaną przez PWPW S.A. technologię PCP (Polycarbonate Colour Personalisation). To innowacyjne rozwiązanie łączy proces personalizacji karty z jej produkcją. Naniesienie kolorowego zdjęcia na jedną z warstw karty, a następnie zamknięcie go w strukturze całej karty, zabezpiecza dokument przed fałszowaniem. Technologia ta wyklucza funkcjonowanie czystych blankietów dokumentów. Polskie prawo jazdy jest jednym z najlepiej zabezpieczonych na świecie.

Działalność PWPW S.A. nie skupia się wyłącznie na produkcji dokumentów. Przykładem jest portal Info-Car.pl, który powstał z myślą nie tylko o osobach starających się o prawo jazdy, ale również dla osób posiadających już ten dokument. Za jego pośrednictwem można już na przykład: zapisać się na egzamin online, dokonać płatności za egzamin państwowy kartą lub online, rozwiązać próbny egzamin, opłacić wydanie prawa jazdy online lub kartą w urzędzie, zarejestrować auto – opłacić czynności urzędowe kartą lub online. Dwa najnowsze, wprowadzone przez PWPW S.A. rozwiązania to system Kasa oraz moduł dla leasingu.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.