Prawo jazdy to jeden z najlepiej zabezpieczonych przed fałszerstwem dokumentów w Polsce. Przy jego produkcji stosuje się specjalne technologie opracowane i opatentowane przez PWPW.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. wytwarza najważniejsze dokumenty identyfikacyjne i komunikacyjne w kraju. Na mocy umowy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju PWPW S.A. produkuje i centralnie personalizuje prawa jazdy. Najnowszy wzór prawa jazdy funkcjonuje już od dwóch lat (wprowadzono go 19 stycznia 2013 r.). Dokument zawiera najnowsze zabezpieczenia, wykonany został z wielowarstwowego poliwęglanu. Jest pierwszym dokumentem, w którym zastosowano opracowaną i opatentowaną przez PWPW S.A. technologię PCP (Polycarbonate Colour Personalisation). To innowacyjne rozwiązanie łączy proces personalizacji karty z jej produkcją. Naniesienie kolorowego zdjęcia na jedną z warstw karty, a następnie zamknięcie go w strukturze całej karty, zabezpiecza dokument przed fałszowaniem. Technologia ta wyklucza funkcjonowanie czystych blankietów dokumentów. Polskie prawo jazdy jest jednym z najlepiej zabezpieczonych na świecie.


Działalność PWPW S.A. nie skupia się wyłącznie na produkcji dokumentów. Przykładem jest portal Info-Car.pl, który powstał z myślą nie tylko o osobach starających się o prawo jazdy, ale również dla osób posiadających już ten dokument. Za jego pośrednictwem można już na przykład: zapisać się na egzamin online, dokonać płatności za egzamin państwowy kartą lub online, rozwiązać próbny egzamin, opłacić wydanie prawa jazdy online lub kartą w urzędzie, zarejestrować auto - opłacić czynności urzędowe kartą lub online. Dwa najnowsze, wprowadzone przez PWPW S.A. rozwiązania to system Kasa oraz moduł dla leasingu.

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0