Nowoczesne szkolenie dla branżowców

wykład

Ponad stu przedstawicieli ośrodków szkolenia kierowców z całego kraju spotkało się pod Bełchatowem na szkoleniu zorganizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL.

Szkolenie odbyło się w dniach 25-27 marca w samym sercu Polski – w położonym nad jeziorem Słok Hotelu Wodnik (7 km od Bełchatowa). Temat tegorocznego szkolenia zorganizowanego dla przedstawicieli ośrodków, które na co dzień wykorzystują e-learning w szkoleniach okresowych i kwalifikacji wstępnej brzmiał „Nowoczesne metody szkoleń kierowców zawodowych”. Gośćmi konferencji byli właściciele i pracownicy OSK z terenu całej Polski współpracujący ze stowarzyszeniem. Na konferencji pojawiło się ponad stu gości z ponad 60 ośrodków. Tematyka szkolenia była bardzo szeroka i dotyczyła bieżących problemów, którymi żyje środowisko. Podczas dwóch dni szkoleń eksperci stowarzyszenia mówili m.in. o nowoczesnym nauczaniu, metodach zapewniających wysoką jakość szkoleń, zmianach w przepisach oraz nowych wymaganiach wobec osób nadzorujących kursy na kwalifikację wstępną i szkolenia okresowe. Patrycja Grodzicka – kierownik Działu Szkoleń i Rozwoju w Stowarzyszeniu KIEROWCA.PL – zaprezentowała nowy projekt Akademia Trenera-Wykładowcy przygotowany z myślą o ośrodkach. – To szkolenie przeznaczone dla instruktorów, wykładowców i pracowników biurowych w ośrodkach. Obejmuje szkolenia m.in. z praktycznej obsługi systemu e-kierowca, metodyki i dydaktyki nauczania, w tym podstawy andragogiki i retoryki – tłumaczyła podczas wykładu Patrycja Grodzicka. – Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymuje certyfikat trenera-wykładowcy oraz zaświadczenie o odbytym kursie zawierającym listę poruszanych tematów oraz ilość godzin na nie przeznaczonych, a także informację o wyniku egzaminu z wiedzy teoretycznej. A wszystko po to, by podnieść kwalifikacje zawodowe i poznać nowe standardy zarządzania ośrodkiem. Liczymy, że projekt okaże się strzałem w dziesiątkę, szczególnie w tej nie najlepszej sytuacji na rynku szkoleń. To szansa na zdobycie przewagi nad konkurencją.

Z dużym zainteresowaniem branżowcy wysłuchali także wykładów na temat skutecznych metod pozyskiwaniem nowych klientów i akcji informacyjnej na temat szkoleń okresowych zaplanowanej przez stowarzyszenie w 2011 roku.

– Jeżeli wierzyć statystykom, w tym roku będzie największa grupa kierowców, którą trzeba będzie przeszkolić w ramach szkoleń okresowych. Już mamy sygnały, że wzrasta liczba „okresówek”. Ale jak uczy doświadczenie, kierowcy zaczną szturmować ośrodki w sierpniu i na początku września. A nawet po 10 września kierowcy będą chcieli zrobić szkolenie. Tak było w roku ubiegłym – mówił Krzysztof Ledzion, sekretarz zarządu Stowarzyszenia KIEROWCA.PL.

Wielu z zaproszonych gości uczestniczyło w szkoleniu kolejny rok z rzędu. – Ale za każdym razem dowiadujemy się czegoś nowego. Tego typu spotkania są bardzo potrzebne. Z jednej strony mamy okazję pogłębić wiedzę na temat nowych przepisów, a z drugiej, dowiedzieć się co nas czeka w przyszłości – mówił Władysław Strzyżewski z Fundacji Akademii Transportu z Bydgoszczy. – Wszystko wygląda na to, że rynek się powoli stabilizuje Jeżeli coraz bardziej będziemy profesjonalnie podchodzili do tej tematyki, to będzie odnosiło planowany skutek. W ubiegłym roku przeszkoliliśmy około 180 w ramach kwalifikacji wstępnej przyspieszonej i w szkoleniu okresowym około 1,1 tys. kierowców. Myślę, że w tym roku ten plan nie będzie mniejszy, a może nawet większy. Nas najbardziej interesowały zagadnienia prawne i profesjonalizm w organizacji szkoleń, które powinniśmy u siebie wdrażać.

Część wykładów dotyczyła nowoczesnych metod szkoleń kierowców. Jak się okazało, branżowców wcale nie trzeba było do nich przekonywać.

– Korzystamy z e-learningu w szkoleniach okresowych i kwalifikacji wstępnej. E-learning jako metoda bardzo nam się podoba. Oczywiście są jeszcze pewne techniczne niedoskonałości, ale podczas takich spotkań można właśnie je zgłosić – mówił Michał Bartczak ze szkoły Autodrive z Poznania. – Poza tym takie szkolenia to okazja do podpatrzenia tego, co robi konkurencja.

Spotkanie było także okazją do podsumowania roku 2010 i dotychczasowej współpracy. Krzysztof Ledzion wyliczył największe osiągnięcia minionego roku: utworzenie oddziału w Warszawie, w którym prezentowany jest symulator, udział w pracach podkomisji sejmowej odpowiedzialnej za tworzenie ustawy o kierujących pojazdami, rozbudowę infolinii eksperckiej, uruchomienie systemu rezerwowego e-kierowca, dystrybucję informatora Kierowca.pl, dystrybucję z „rzeczpospolitą” insertu Akademia Kierowcy Zawodowego, przygotowanie procesu uzyskiwania akredytacji kuratorium oświaty, modyfikację strony internetowej, a także uruchomienie systemu do rezerwacji jazd na symulatorach. – To bardzo dobre narzędzie, które pozwala z dużym wyprzedzeniem, bardzo precyzyjnie zaplanować sobie jazdy w warunkach specjalnych. Jest on dostępny w panelu, z którego korzystacie na co dzień rejestrując kursantów – mówił Krzysztof Ledzion.

Równie istotne zdaniem Krzysztofa Ledziona było uzyskanie certyfikacji oprogramowania.

– Otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający, że to oprogramowanie jest zgodne ze standardami światowymi jeśli chodzi o budowę e-learningu oraz sposób przekazywania wiedzy, która jest w nim zawarta – mówił Ledzion. – Ale najważniejsze jest to, że nadal współpracujemy i mam nadzieję, że będziemy nadal współpracować. Cały czas słuchamy państwa uwag, na które staramy się zawsze reagować. Warto przesyłać je do nas drogą elektroniczną. System nie jest jeszcze doskonały, ale i tak najlepszy na rynku. Jesteście państwo pionierami wprowadzaniu nowych technologii. Pionierom nie jest łatwo.

Padła także konkretna propozycja: – Wspólnie budujemy markę „Kierowca.pl”, chcielibyśmy udostępnić państwu znak „Kierowca.pl” po to, by był widoczny w państwa ośrodkach. My będziemy pracować na to, by „Kieorwca.pl” był rozpoznawalny przez kierowców – mówił Krzysztof Ledzion.

Podczas konferencji oficjalnie zaprezentowano nowego ambasadora Systemu Profesjonalnego Szkolenia. „Twarzą SPS” został znany dziennikarz motoryzacyjny Jakub Bielak. W Hotelu Wodnik pojawił się w piątkowy wieczór. Szkoleniowcy mieli okazję zrobić zdjęcie z dziennikarzem TVN Turbo znanym m.in. z programu „Jazda Polska” oraz zdobyć jego autograf. Kuba Bielak rozdał ponad 350 plakatów, które szkoleniowcy będą mogli umieścić w swoich ośrodkach.

– Kuba Bielak to bardzo dobry wybór, rozpoznawalna twarz. Na pewno pomoże wypromować SPS wśród młodych kierowców – mówił Michał Bartczak z OSK Autodriver. – Fajnie było się spotkać. Znamy się z Kubą kilka lat. Razem robiliśmy uprawnienia.

Podczas szkolenia był też czas na rozmowy kuluarowe i rozrywkę. W sobotni wieczór, po całym dniu wykładów zespół Flair Academy przygotował pokaz barmański. Latające shakery, lód i butelki przeczyły zasadom grawitacji, a dwóch barmanów mocno stojących na dwóch nogach, miksowało smaczne koktajle.

mur

 

3 komentarze do “Nowoczesne szkolenie dla branżowców”

  1. Pingback: my explanation

  2. Pingback: หวยออนไลน์ LSM99

  3. Pingback: เว็บปั้มไลค์

Dodaj komentarz