Nowoczesne przejście dla pieszych w Szczecinie

Wszystko w trosce o ,,Smartzombie” – osoby nie mogące żyć bez smartfona, które bez przerwy gapią się w niewielki ekran rezygnując z własnego bezpieczeństwa. fot. https://www.facebook.com/PrezydentSzczecina

Przejście powstaje w Szczecinie, przy placu Rodła, na przejściu pomiędzy Pazimem i Galaxy.

W chodnik została zamontowana specjalna listwa, która świeci na zielono lub czerwono. Jest zintegrowana ze światłami na tradycyjnym sygnalizatorze.

Jeżeli listwa się sprawdzi to nie jest wykluczone, że powstanie ich więcej.  Obecna rzeczywistość sprawia, że coraz częściej zamyśleni i wpatrzeni w ekran wchodzimy na jezdnie zapominając o tym, że należy się upewnić czy to bezpieczne.

  • Tylko czy to dobry krok? Myślę, że tak: pierwsze co mi przychodzi do głowy to małe dzieci zapatrzone w ekrany, którym nikt jeszcze nie wytłumaczył, że smartfon w pewnych warunkach może być niebezpieczny. Natomiast jeśli chodzi o starszych, dorosłych ludzi to zamiast przeciwdziałać w ich uzależnieniu od telefonu uświadamiamy im, że ktoś za nich będzie myślał i dbał o ich bezpieczeństwo. Jeszcze dojdzie do tego, że pojawią się specjalne osoby ,,przeprowadzacze” ze znakiem STOP, których zadaniem będzie przeprowadzać za rączkę dorosłych trzymających smartfon w ręku.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.

Wasze komentarze (1)

  1. Doczekaliśmy się ciekawego działania w formie eksperymentu. Jest szansa, że to dodatkowe światło coś da. Czekamy na sprawozdania o zdarzeniach, a raczej o zaniku zdarzeń na tych przejściach. Inna sprawa to moim zdaniem fakt, że Policja w sprawie wchodzenia pieszych na jezdnię ze smartfonem przed oczami nic nie robi. Tymczasem mandat jeden, czy drugi nauczył by wiele osób zasad BRD. Są sankcje dla kierujących za rozmawianie przez telefon przy uchu, to należy zrobić krok w kierunku sankcji dla pieszych.

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.