Nowoczesna „samochodówka”

Olsztyński Zespół Szkół Samochodowych przy al. Wojska Polskiego otrzyma ponad 2 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Modernizacja placówki ma zachęcić młodych ludzi do nauki zawodu.

Koszt inwestycji pokryją po połwie Unia Europejska i miasto. Dzięki dofinansowaniu zostanie wyremontowany dach oraz będzie wykonana izolacja termiczna warsztatów. Zostaną też wymienione okna i drzwi, instalacja wodno-kanalizacyjna i centralne ogrzewanie. Budynki mają być też dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Pieniądze zostaną przeznaczone również na zakup sprzętu, m.in. symulatorów, modeli silników i samochodu do nauki jazdy – w sumie 146 sztuk różnego typu pomocy naukowych. Prace rozpoczną się we wrześniu, a ich zakończenie planowane jest na czerwiec przyszłego roku. Z odnowionej szkoły skorzysta każdego roku 730 uczniów.

mur za Gazeta Wyborcza Olsztyn

2 komentarze do “Nowoczesna „samochodówka””

1. Pingback: Lumina Pod

2. Pingback: look at here now