Połączone komisje Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej poparły projekt nowelizacji ustawy o kierujących, która dotyczy możliwości zdawania egzaminu na prawo jazdy kat. A i B w miastach prezydenckich nieposiadających praw powiatu.

Po posiedzeniu połączonych komisji w sprawie egzaminów w miastach prezydenckich nieposiadających praw powiatu - PiS zgłosił wniosek o odrzucenie projektu ustawy dającej taką możliwość. - Poseł Polaczek, uzasadniając wniosek w żadnym stopniu nie odniósł się do problemów, jakie mają mieszkańcy Inowrocławia i okolicznych gmin - komentuje na swojej stornie poseł Brejza, jeden pomysłodawców zmian. - Jak powiedział Polaczek ta ustawa to "dowód na kompromitację rządzących". Dla mnie kompromitacją jest trwanie w ograniczaniu dostępu do prawa jazdy mieszkańcom 80 tys. Inowrocławia, gdy mieszkańcy trzykrotnie mniejszego Kłodzka, czy dwukrotnie mniejszego Sieradza mogą zdawać egzamin u siebie.


Wniosek PiS przepadł stosunkiem głosów 14 do 20, tym samym komisja poparła dalsze prace nad ustawą. Powołana został podkomisja do tego projektu, jej prace ruszają.


red


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0