Nowe warunki dla pojazdów pilotujących

Zmieniają się przepisy dotyczące pojazdów pilotujących. Znowelizowane przez Ministerstwo Infrastruktury przepisy wejdą w życie za 3 miesiące- 17 lutego 2024 roku.

Zmiany dotyczą kilku ważnych aspektów. Minimalna wysokość pojazdu pilotującego wyniesie 170 cm. Do pilotowania będą mogły być wykorzystane wyłącznie pojazdy typu van, pickup i wielozadaniowy. Oficjalna terminologia homologacyjna określa je oficjalnie jako typy BB, AF, AG. A to, w konsekwencji, oznacza, że do pilotowania nie będą mogły być wykorzystane sedany, kombi lub hatchbacki. Zamiast tabliczki informacyjnej montowanej na dachach, pojawią się obowiązkowe napisy “pilot” na masce, na przednich i tylnych drzwiach bocznych. Napisom towarzyszyć będą biało czerwone pasy. O zmianach poinformowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracodawców Transportu Nienormatywnego.