Nowe przepisy to mniej wypadków, zabitych i rannych

wypadek samochodowy

W czerwcu na polskich drogach zginęło 199 osób, czyli o 76 mniej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku – informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. To efekt zaostrzenia przepisów.

Od 18 maja kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h tracą prawo jazdy na trzy miesiące.

– Mniej wypadków drogowych oraz spadek liczby zabitych i rannych osób – tak przedstawia się bilans bezpieczeństwa na polskich drogach w czerwcu – informuje Małgorzata Woźniak, Rzecznik Prasowy MSW. – Czerwiec był pierwszym pełnym miesiącem, w którym obowiązywały nowe przepisy ruchu drogowego.

W analogicznym okresie w zeszłym roku na polskich drogach zginęło 275 osób. Natomiast w zeszłym miesiącu bilans wynosi 199 ofiar.

Spadła także liczba rannych w wypadkach z 4 017 do 3 327. W sumie doszło do 2 659 wypadków, czyli o 645 mniej niż w zeszłym roku.

– Coraz rzadziej dochodzi także do wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących – dodaje Małgorzata Woźniak. – W czerwcu pijani kierowcy spowodowali ich 113, czyli o 75 mniej niż w czerwcu 2014 roku. Odnotowano także mniej ofiar oraz osób rannych w wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców.

Od 18 maja do 28 czerwca policja zatrzymała 3457 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Od momentu wejścia w życie nowych przepisów prawo jazdy można stracić także za przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów – do tej pory policja odnotowała 45 takich osób.

red

Czytaj również: Nowe przepisy, pierwsze dotkliwe kary

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.