Minister transportu podpisał w piątek dwa rozporządzenia dotyczące egzaminowania i wydawania uprawnień. Zawarte tam zapisy otwierają furtkę do rozwiązania problemu dostępu do PKK WORD-om, które operują na systemie informatycznym ITS/Sygnity.

W jaki sposób?


- Wyglądałoby to tak: kandydat na kierowcę przychodzi do WORD-u z utworzonym już PKK i po odbytym kursie - wyjaśnia Michał Łydka, radca prawny Stowarzyszenia KIEROWCA.PL. - Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego wprowadza ręcznie do swojego systemu potrzebne informacje oraz odbiera oświadczenie o braku przeciwwskazań do przeprowadzenia egzaminu. Następnie informuje starostwo, żeby zablokowało PKK. Gdy tak się stanie, można będzie wyznaczyć termin egzaminu. Jeśli skończy się on wynikiem pozytywnym, WORD przekazuje starostwom dokumenty (na papierze) potrzebne do wyrobienia blankietu prawa jazdy.


Rozporządzenia, które pozwalają na zastosowanie awaryjnej procedury muszą jeszcze podpisać ministrowie spraw wewnętrznych i obrony narodowej.Powinno się to stać w ciągu kilku najbliższych dni.


Pełną treść dokumentów można obejrzeć tutaj: http://dev.szkola-jazdy.pl/aktualnosci/single/id/1825


jaz

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0