Sławomir Nowak (l.37), były szef gabinetu Donalda Tuska, szef pomorskiej platformy Obywatelskiej został ministrem jednego z najważniejszych resortów w kraju - ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w nowym rządzie.

Wcześniej (od września 2010 r.) pełnił funkcję ministra w Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jest jednym z najbliższych współpracowników premiera. Uchodzi za świetnego PR-owca. Kierował kilkoma zwycięskimi kampaniami wyborczymi PO oraz kampanią prezydencką Bronisława Komorowskiego. Pierwszą agencję reklamową - Signum Promotion - założył podczas studiów. Jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Gdańskim oraz zarządzania w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni. Działalność polityczną rozpoczynał w Kongresie Liberalno-Demokratycznym, później był członkiem Unii Wolności. Kierował młodzieżówką Unii Demokratycznej przez dwie kadencje - Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, którą wyprowadził z tej partii w roku 2001, podpisując jednocześnie umowę stowarzyszeniową z Platformą Obywatelską. W 2004 r. objął po raz pierwszy objął mandat poselski po wybranym do Parlamentu Europejskiego Januszu Lewandowskim. W 2005 r. został wybrany na kolejną kadencję. W wyborach w 2007 r. był liderem listy PO w okręgu gdańskim. W październikowych wyborach zdobył ponad 65 tys. w swoim rodzinnym mieście.


Regularnie gra w piłkę nożną, m.in. z Tuskiem. Wygrał internetowy plebiscyt na najprzystojniejszego polityka, jest fanem trylogii „władca Pierścieni” i grupy U2. Ostatnio zasłynął w mediach stwierdzeniem, że Nergal (Adam Darski z zespołu Behemot) jest jego „ziomalem”.


mur

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0