Nowa kara dla właścicieli samochodów. Nawet 1000zł mandatu. Przepisy są już gotowe.

Ministerstwo Środowiska wprowadziło do ustawy o gospodarowaniu odpadami w gminach zapis odnoszący się do rejestracji pojazdów. Jeżeli kierowca nie wywiąże się z niego, będzie podlegać karze grzywny.

  • Mandat w wysokości 1000zł otrzyma właściciel pojazdu, który nie przerejestruje swojego ,,nowego” pojazdu w czasie 30 dni od daty zakupu.
  • Projekt wpłynął do Sejmu początkiem czerwca, a w połowie obecnego miesiąca był już odczytany.
  • Nowa kara będzie nakładana zarówno na osoby fizyczne jak i prawne.

Jeżeli ostatecznie zmiany wejdą w życie to każdy właściciel pojazdu kupionego z rynku wtórnego w kraju czy też spoza będzie miał 30 dni na złożenie wniosku o rejestrację pojazdu. Nowy zapis w ustawie nie będzie dotyczył firm, które posiadają prawo do profesjonalnej rejestracji pojazdów, czyli salony samochodowe i inne podobne.

Co w przypadku, gdy właściciel odda swoje auto na złom, sprzeda je obcokrajowcowi lub ktoś mu je ukradnie? Tutaj zarówno termin jak i wysokość kary będzie taka sama jak w przypadku niezarejestrowania ,,nowego” pojazdu.

  • Pieniądze, które będą od spóźnialskich trafią do budżetu danego powiatu.

Całe ,,zamieszanie” związane z rejestrowaniem oraz wyrejestrowaniem pojazdów ma służyć uporządkowaniu danych w systemie CEPiK. Swoją drogą ciekawe, że za niedopełnienie ,,zwykłego”, biurokratycznego obowiązku rząd przewiduje wyższą karę niż za niejedno wykroczenie na drodze.

Nowy projekt ustawy dostępny jest tutaj.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

3 komentarze do “Nowa kara dla właścicieli samochodów. Nawet 1000zł mandatu. Przepisy są już gotowe.”

  1. Pingback: buy ruby cart

  2. Pingback: fiwfans

  3. Pingback: Conventional Tank Water Heater Repair Plumbers

Dodaj komentarz