Nowa filia krakowskiego MORD-u może ruszyć jeszcze czerwcu

kamerka

Filia krakowskiego ośrodka po prawie pięciomiesięcznym spóźnieniu, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, ma ruszyć 15 czerwca – powiedział nam Marek Dworak, dyrektor MORD-u Kraków.

Jak tłumaczy dyrekcja , opóźnienie było podyktowane wieloma czynnikami natury technicznej, jednak siedziba została już zgłoszona do odbioru technicznego i jako nieoficjalną datę otwarcia nowej siedziby podaje się datę 15 czerwca.

Nie będzie jednak zapowiadanej jeszcze w grudniu rewolucji dotyczącej umożliwienia wszystkim chętnym zdawania egzaminu na podstawionych przez OSK samochodach. – Wiąże się to z trudnościami logistycznymi – mówi Dworak. – Owszem możliwość taka będzie w wyjątkowych sytuacjach możliwa. Głównie dla osób z północnych rubieży naszego województwa oraz dla osób, które szkolone były na innym samochodzie. Chodzi tu na przykład o Dąbrowę Górniczą, czy Tychy, gdzie szkoli się na samochodzie marki Fiat Punto.

Dyrektor Dworak podkreśla, że stworzenie takiej możliwości wszystkim chętnym byłoby bardzo trudne do zrealizowania. Jako główne trudności wymienia tutaj konieczność sprawdzenia samochodu OSK, założenie przenośnego urządzenia monitorującego i zmiana oznaczeń samochodu. Wszystko to miałoby spowodować, że czas oczekiwania na taki egzamin byłby znacznie wydłużony.

Dyrektor przyznaje, że istotnie ośrodki szkoleniowe są zwykle poszkodowane przez przeprowadzane przez WORD-y przetargi, bowiem atrakcyjne ceny, które dilerzy marek oferują WORD-om są potem odbijane na cenach samochodów sprzedawanych dla OSK. – Myślę, że tu rozwiązaniem jest raczej proponowane podczas prac nad ustawą o kierujących konsorcjum OSK i WORD-ów, które wspólnie organizowałoby przetargi – twierdzi Dworak.

Przypomnijmy, że nowa filia mieścić się będzie w północno-zachodniej części Krakowa przy ulicy Balickei/Wójcickiego. Planuje się tam przeprowadzanie egzaminów na kat. B.

mp

 

1 komentarz do “Nowa filia krakowskiego MORD-u może ruszyć jeszcze czerwcu”

  1. Pingback: go to this web-site

Dodaj komentarz