34-letnia mieszkanka powiatu ostródzkiego została w poniedziałek poddana przez olsztyńską drogówkę kontroli. Kobieta siedziała za kierownicą samochodu, na którym widniała tablica z napisem "egzamin", choć nie miała uprawnień do kierowania.

Do kontroli doszło rano, krótko po godz. 8. Policjanci zatrzymali do kontroli forda, wyposażonego w oznakowanie typowe dla aut, na których odbywają się egzaminy na prawo jazdy. Za kierownicą samochodu siedziała 34-latka. Jednak wbrew pozorom, nie była w trakcie egzaminu.


Nie jest to jednak jedyne przewinienie kobiety. Jak się okazało, mieszkanka powiatu ostródzkiego od 2008 r. miała sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje ją do sierpnia 2016 r. Mimo to, 34-latka już dwa razy w tym miesiącu jeździła po ulicach Olsztyna. Wcześniej prowadziła mercedesa.


W najbliższym czasie kobieta odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Za złamanie sądowego zakazu grozi jej kara trzech lat pozbawienia wolności.


jaz

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0