43-letni obywatel Niemiec próbował zdać w Szczecinie egzamin na prawo jazdy. Nie udało mu się to. Nie dlatego, że popełniał błędy. Był nietrzeźwy. Przez najbliższe trzy lata mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 1,5 tys. zł.

Praktyczny egzamin na prawo jazdy odbył się w piątek. 43-letni Niemiec bez problemu poradził sobie z wszystkimi zadaniami na placu manewrowym, w tym jazdą po łuku. Nie wyjechał jednak poza teren Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie. Dlaczego? Nie dopuścił do tego egzaminator. Podejrzewał, że z kandydatem na kierowcę jest coś nie tak. Mężczyzna dziwnie się zachowywał.

Egzaminator powiadomił policję. Funkcjonariusze przybyli na miejsce, poddali Niemca badaniom na zawartość alkoholu i okazało się, że jest w stanie nietrzeźwości.

43-latek został zatrzymany i przetransportowany do komisariatu policji, a następnie osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Po zapoznaniu się z  materiałem dowodowym sąd wydał wyrok w trybie przyspieszonym. Obywatel Niemiec przez najbliższe trzy lata ma zakaz prowadzenia pojazdów. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 1,5 tys. zł.

red
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0