Nietrzeźwy kursant uderzył w latarnię

wypadek samochodowy

Samochód nauki jazdy uderzył w latarnię na jednej z głównych ulic Olsztyna. Siedzący za kierownicą kursant miał pół promila alkoholu w organizmie.

Kierujący fiatem punto 18-letni kursant jechał prawym pasem. – Z jego relacji wynika, że kiedy chciał zmienić pas ruchu, instruktor chcąc uniknąć niebezpiecznej sytuacji, złapał za kierownicę i wtedy auto zjechało na chodnik, a następnie uderzyło w latarnię – opowiada Izabela Niedźwiedzka z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. – Karetka przewiozła instruktora do szpitala. Kursantowi natomiast nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało jednak obecność w jego organizmie pół promila alkoholu.

Policja wyjaśnia przebieg tego zdarzenia.

Chłopak tłumaczył funkcjonariuszom, że alkohol spożywał dzień wcześniej podczas imprezy. – W chwili, kiedy spowodował wypadek, zaliczał 18. godzinę nauki jazdy – dodaje Niedźwiedzka.

18-latkowi grozi teraz kara do 2 lat więzienia.

ana

Fot. ana, Beata Szymańska

Dodaj komentarz