Samochód nauki jazdy uderzył w latarnię na jednej z głównych ulic Olsztyna. Siedzący za kierownicą kursant miał pół promila alkoholu w organizmie.

Kierujący fiatem punto 18-letni kursant jechał prawym pasem. - Z jego relacji wynika, że kiedy chciał zmienić pas ruchu, instruktor chcąc uniknąć niebezpiecznej sytuacji, złapał za kierownicę i wtedy auto zjechało na chodnik, a następnie uderzyło w latarnię - opowiada Izabela Niedźwiedzka z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. - Karetka przewiozła instruktora do szpitala. Kursantowi natomiast nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało jednak obecność w jego organizmie pół promila alkoholu.


Policja wyjaśnia przebieg tego zdarzenia.


Chłopak tłumaczył funkcjonariuszom, że alkohol spożywał dzień wcześniej podczas imprezy. - W chwili, kiedy spowodował wypadek, zaliczał 18. godzinę nauki jazdy - dodaje Niedźwiedzka.


18-latkowi grozi teraz kara do 2 lat więzienia.


ana


Fot. ana, Beata Szymańska

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0