Mimo, że dla funkcjonariuszy ITD pijany kierowca za kółkiem to żadna nowość to zdarzają się rekordziści, którzy potrafią zaskoczyć wszystkich. fot. gitd.gov.pl
Pijany kierowca ciężarówki jechał zygzakiem od krawędzi do krawędzi jezdni nie panując kompletnie nad pojazdem. Kiedy tylko inspektorzy ITD otrzymali sygnał o niebezpiecznej ciężarówce na trasie szybkiego ruchu, błyskawicznie zainterweniowali. Okazało się, że kierowca miał ponad 5,6 promila w wydychanym powietrzu.

Do sytuacji doszło 23.04.2019 roku przed południem na drodze szybkiego ruchu S8 w kierunku Wrocławia.

  • Kierowca wielokrotnie obijał się o bariery drogowe, stwarzał poważne zagrożenie na drodze. Ponadto nietrzeźwy kierujący nie chciał się zatrzymać. Nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wydawane przez funkcjonariuszy. Kilka razy nawet zajechał drogę patrolowi ITD, gdy ten chciał go wyprzedzić. Dopiero po 6km pościgu inspektorzy zatrzymali delikwenta.


Kierowca ciężarówki nie był w stanie wyjść o własnych siłach z kabiny. Nie odpowiadał także na zadane pytania. Inspektorzy wezwali na miejsce pogotowie oraz policję. Okazało się, że mężczyzna wcale nie ma problemów ze zdrowiem, a jest kompletnie pijany.

W kabinie znaleziono niedopitą butelkę wódki. Kierowca został przekazany Policji.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0