Szpilki, klapki, czy grube podeszwy - to tylko niektóre elementy ubioru, które uniemożliwiają bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Warszawscy egzaminatorzy wypowiadają im walkę.

Apel ukazał się niedawno na stronie WORD-u. Czytamy w nim, że niestosownym z punktu widzenia możliwości bezpiecznego prowadzenia pojazdu są mi.in. klapki, szpilki oraz buty na bardzo grubej podeszwie. Nie do zaakceptowania jest także jazda z bosymi stopami.


Egzaminatorzy zwracają również uwagę motocyklistom, u których ubiór jest szczególnie istotny z punktu widzenia bezpieczeństwa. - Nawet podczas upałów nie można wykluczyć upadku - czytamy w apelu. - Każda warstwa ubioru stanowi o mniej lub bardziej skutecznym odizolowaniu ciała motocyklisty od twardej i szorstkiej powierzchni przedmiotu, z którym motocyklista w takim przypadku się zetknie. Dlatego odradzamy przychodzenie na egzamin np. w krótkich spodniach lub w koszulach lub bluzkach z krótkim rękawem z zamiarem odbycia w takim stroju jazdy egzaminacyjnej.


mp


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0