Ten posłużył się podrobionym dowodem osobistym. Jednak misternie uknuta intryga nie zdała egzaminu. Wszystko dzięki czujności... egzaminatora Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie.

Przed egzaminem praktycznym został sprawdzony dokument tożsamości, którym posłużył się 30-latek. Egzaminator od razu zakwestionował tożsamość mężczyzny i wezwał policję. Co się okazało? Dane 23-letniego mężczyzny, który wysłał na egzamin kolegę, w dowodzie osobistym i wniosku o egzamin były identyczne, jednak widniały na nich dwa różne zdjęcia. Dlaczego? W dowodzie umieszczono bowiem fotografię 30-letniego kolegi, którego nakrył egzaminator. Poza tym blankiet był zbyt miękki i nie posiadał wszystkich cech charakterystycznych. Policjanci szybko ustalili prawdziwe dane 30-latka oraz miejsce pobytu jego młodszego kolegi. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Grozi do trzech lat więzienia. Starszy z mężczyzn odpowie przed sądem także za posłużenie się podrobionym dokumentem.

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0