Nie walczymy z konkurencją – walczymy o branżę

Koniec roku jest czasem podsumowań i ten rok – jak żaden inny – zdecydowanie na to zasłużył.

Pandemia i rządowa decyzja o lockdownie dotknęły całą branżę. Wiosną cała gospodarka zaliczyła ostre hamowanie i nastąpił nagły odpływ klientów. WORDy zawiesiły swoją działalność i kursanci zniknęli. W wielu Ośrodkach Szkolenia Kierowców – informowali wiosną właściciele OSK -liczba chętnych spadła o 90-95%.

– Wtedy właśnie pojawiła się idea, której emanacją jest Program Wsparcia OSK. To były realne narzędzia, dzięki którym branża mogła nadal działać. W założeniu chodziło o to, by nie dopuścić do lawiny upadłości ośrodków szkoleniowych i to się udało – mówi twórca programu wsparcia Rafał Matuszak. Podkreślił przy tym, że bardzo lubi konkurencję, ale to nie jest czas na to, by ze sobą rywalizować.
– Nie walczymy z konkurencją. Walczymy o branżę Ośrodków Szkolenia Kierowców. Walczymy o to, żeby branża mogła zachować ciągłość działań i aby nie została w tyle za innymi – mówił Rafał Matuszak w programie „Porozmawiajmy o branży”.

– Koleżanki i koledzy z konkurencyjnych firm – zachęcamy – stwórzcie więcej możliwości rozwoju branży. Im więcej rozwiązań, tym większa korzyść dla właścicieli OSK – zaapelował Rafał Matuszak.
Tagi: