Nie ma co szukać powrotu do starego

Rafał Balcer, L’Amaro: „dla mnie najbardziej kluczowe jest to, że pandemia się nie skończyła. Musimy inaczej szkolić, inaczej przeprowadzać część teoretyczną”.

„Musimy inaczej prowadzić część teoretyczną, pierwszą pomoc i szkolenie praktyczne. Z pandemią będziemy się nadal mierzyć. Nie ma sensu poszukiwanie powrotu do „starego”, ponieważ klienci będą wracać na sale wykładowe tylko w niewielkich ilościach. Czasem więcej, czasem mniej. Ale musimy się nauczyć szkolić w systemie online”.

Zdaniem Rafała Balcera ośrodki szkolenia kierowców staną przed wyborem, albo będą musiały nagrywać własne wykłady, wykorzystywać systemy przygotowane dla ich potrzeb, takie jak np. Prawko i Bizprawko. I do korzystania z takich systemów szkoły jazdy powinny przekonywać swoich klientów, ponieważ zbieranie się w grupach w świecie rzeczywistym jest i będzie niewskazane.

„Musimy iść w tę stronę i w przyszłości weryfikować wiedzę naszych kursantów przy pomocy wykładów i testów online, poszerzać wiedzę już na etapie zajęć praktycznych”.