Nie bądź dzbanem drogowym też w 2021 roku!

word zawieszony na 3 dni

Rusza druga edycja ogólnopolskiej akcji “Nie bądź dzbanem drogowym”. Instruktorzy i wykładowcy OSK z całej Polski znów będą edukować młodzież. Tym razem akcja odbywać się będzie w trybie zdalnym.

Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drodze. Z takim hasłem rusza kolejna edycja akcji “Nie bądź dzbanem drogowym”. Stowarzyszenie Kierowca.PL przedstawia nową formę wpływania na kształtowanie prawidłowych postaw młodzieży w ruchu drogowym. Celem nadrzędnym inicjatywy jest krzewienie inteligentnego i bezpiecznego zachowania na drogach.

Jako organizacja społeczna Kierowca.PL chce wykorzystać wieloletnie doświadczenie w edukacji i profilaktyce Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD) oraz przygotować młodzież w szkołach do uczestnictwa w nowoczesnej, bezpiecznej motoryzacji. Cała akcja odbędzie się dzięki wsparciu praktyków z branży szkolenia kandydatów na kierowców oraz kierowców zawodowych.

Cel akcji to dotarcie do uczniów w wieku 16+, którzy rozpoczynają swoją motoryzacyjną przygodę. Chcemy, aby przyszli kierowcy zrozumieli wymiar odpowiedzialności związanej z uczestnictwem w ruchu drogowym.

Zawodowi instruktorzy i wykładowcy odwiedzą zdalnie uczniów w ich szkołach oraz przy wsparciu technologii udostępnionej przez lidera w branży produkcji materiałów edukacyjnych dla Szkół Nauki Jazdy – Grupy E-kierowca, poprowadzą zajęcia.