„Nie bądź dzbanem drogowym”- pierwsze podsumowanie

Od października 2019 roku grupa przedstawicieli prawie 200 OSK ruszyła do szkół i sal kinowych Helios aby po to aby edukować dzieci i młodzież zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prelegenci zostali wcześniej przeszkoleni oraz wyposażeni w prezentacje multimedialne, wykorzystywane podczas prelekcji. Akcja okazała się wielkim sukcesem merytorycznym i marketingowym.

  • Ilość odwiedzonych szkół średnich w całej Polsce – 225
  • Ilość Ośrodków Szkolenia Kierowców, które wzięły aktywny udział w akcji – 105
  • Ilość uczniów, którzy uczestniczyli  w spotkaniach w szkołach – 16.549

Akcja „Nie bądź dzbanem drogowym” prowadzona jest przez Stowarzyszenie Kierowca.PL także w kinach Helios. Do tej pory w 23 kinach przeprowadzonych zostało 71 spotkań, w których udział wzięło 10.642 uczniów.

W okresie 23.09.-19.12.2019 w spotkaniach z wykładowcami BRD- przeszkolonymi, autoryzowanymi i wyposażonymi w prezentacje multimedialne  przez Stowarzyszenie Kierowca.PL  wzięło udział łącznie 27.191 uczniów szkół średnich.

Włodzimierz Zientarski: komentarz:
Motoryzacja się zmienia, mamy niesamowicie nowoczesne samochody, a system szkolenia jest archaiczny… dlatego poszliśmy właśnie do kin. Sala kinowa to inny kontekst sytuacyjny niż wykładowa lub lekcyjna sala OSK. Już samo miejsce narzuca inny styl komunikacji i prezentacji.

Teoretycznie akcja ma trwać do maja 2022 roku, ale to jest wyłącznie data umowna dla organizatorów, aby być w pełnej gotowości i do dyspozycji prelegentów i uczestników. Ona powinna trwać zawsze… bo kwestie bezpieczeństwa ruchu drogowego młodych użytkowników dróg nie tracą nigdy aktualności.